Ohýbání ocelových profilů
Díky moderním technologiím je možné upravit ocelové profily prakticky do jakéhokoliv tvaru. Konstruktéři už se nemusí omezovat pouze na použití rovných trubek, ale nyní mohou plně využívat všech výhod ohýbání ocelových profilů. Ocel je ve stavebnictví považována za jeden z nejlepších materiálů, tudíž se používá hlavně na nosné konstrukce budov.
Jak jsou ocelové profily ohýbány?
Ohýbání ocelových profilů je možné díky moderním CNC strojům s digitálním měřicím zařízením. Ohyb je realizován za studena, takže nejsou narušeny jedinečné vlastnosti oceli. K nim se řadí vynikající pevnost v kombinaci s relativně nízkou hmotností. Minimální rádius ohybu je 1,5 D a přístroj si je schopen poradit s trubkami a profily do průměru 80 milimetrů. CNC stroj je samozřejmě vybaven vyhlazovacím zařízením a kuličkovým trnem s automatickým přimazáváním pro eliminaci bortění trubky v ohybu.
Kolik ohýbání ocelových profilů stojí?
Cena za ohýbání ocelových profilů je značně individuální a nedá se přesně stanovit jednotná sazba za profil. Veškeré trubky či jekly jsou totiž ohýbány na zakázku podle specifických potřeb zákazníka. Většina renomovaných společností zabývajících se zpracováním profilů vám nabídne pro ohýbání jeklů kalkulaci zdarma. Jednoduše se s nezávaznou poptávkou obraťte na zpracovatelský závod a obratem vám bude zasláno představení rozpočtu.
Kde se ocelové profily využijí?
Ohýbání trubek za studena je dnes velmi vyhledávané. Konstruktéři totiž vlivem tepla nechtějí narušit vlastnosti oceli, protože poté by došlo k oslabení celé stavby nebo zařízení. Ocelové profily najdou své využití hlavně ve zdravotnictví nebo při stavbě poklopů či regálů. Ve skladových prostorách bude zapotřebí zabezpečit i ohýbání hliníkových profilů.
Ocelové profily lze navíc velmi dobře svařovat a šroubovat, takže je možné vytvoření i složitější konstrukce. Pokud potřebujete ocelové profily ohnout, nebojte se obrátit na specializovanou společnost zabývající se ohýbáním trubek.